ورود / نام نویسی
منوی دسته بندی

در شش ماه نخست سال جاری ۱۰۲ در صد از برنامه های شرکت بیمه آسیا محقق شده است

دکتر ابراهیم کاردگر نایب رئیس هیات مدیره و مدیر عامل بیمه آسیا در جمع خبرنگاران با اشاره به تولید ۱۰۰۱ میلیارد تومان حق بیمه در شش ماهه نخست سال جاری در بیمه آسیا گفت: در شش ماهه اول امسال ۱۰۲ درصد از برنامه شرکت برای سال جاری محقق شده است.

به گزارش روابط عمومی بیمه آسیا، نایب رئیس هیات مدیره بیمه آسیا افزود:از این میزان بیشترین سهم مربوط به شخص ثالث و سرنشین با حدود ۵۰ درصد از کل پرتفوی بیمه آسیا بوده است. همچنین بخش درمان ۱۹٫۵ درصد از کل پرتفوی را در این مدت به خود اختصاص داده است و کمترین سهم نیز مربوط به رشته مهندسی با سهم ۱٫۳ درصدی است.
مدیر عامل بیمه آسیا با بیان این‌که پرتفوی بیمه آسیا در شش ماهه دوم سال گذشته از ۹٫۲ درصد به حدود ۱۰ درصد رسید، گفت: هدف‌گذاری شرکت بیمه آسیا برای سال ۹۳ رسیدن به سهم حداقل ۱۲ درصدی از بازار بیمه کشور تعیین شده و تمامی برنامه ها و بودجه شرکت را متناسب با این هدف تنظیم کرده ایم.
دکتر کاردگر تصریح کرد: در نیمه اول امسال حق بیمه تولیدی شرکت ۴۴ درصد ، تعداد بیمه‌نامه‌های صادره ۱۲٫۵ درصد و نرخ خسارات پرداختی ۱۶ درصد افزایش پیدا کرده است.
مدیر عامل بیمه آسیا افزود: ۱۰ استان تهران، اصفهان، خراسان رضوی‌، آذربایجان شرقی، مازندران، فارس، کرمان، گیلان، خوزستان و البرز ۶۹ درصد از کل پرتفوی بیمه آسیا را به خود اختصاص داده‌اند.
دکترکاردگر در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران با اشاره به بیمه نامه‌های صادره در شش ماهه نخست سال جاری در استان تهران تصریح کرد: تعداد کل بیمه‌نامه‌های صادره در این استان در این مدت ۱۹۸ هزار و ۷۷۰ بیمه نامه ، تعداد پرونده های خسارت ۷۴ هزار و ۲۱۳ فقره ،نسبت خسارت ۴۲ درصد، سهم از کل حق بیمه تولیدی بیمه آسیا حدود ۲۲ درصد و سهم این استان از کل خسارت پرداختی طی این مدت ۲۱٫۲ درصد بوده است.
وی با تصریح به پرداخت حجم بالایی از خسارت‌های بیمه‌گذاران در پایان سال گذشته گفت: نسبت خسارت بیمه آسیا در شش ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۰ درصد کاهش داشته و از ۵۳ به ۴۳ درصد رسید.
مدیر عامل بیمه آسیا افزود:‌ بیمه آسیا در شش ماهه نخست امسال ۴۳۲٫۵ میلیارد تومان خسارت پرداخت کرده‌است که از این مقدار بیشترین سهم مربوط به رشته شخص ثالث با ۴۵ درصد و کمترین سهم به رشته مهندسی با ۰٫۷ درصد اختصاص داشته است.
نایب رئیس هیات مدیره همچنین از پرداخت حجم بالایی از خسارت معوق بیمه آسیا در سال ۱۳۹۲ خبر داد وافزود:‌ در سال گذشته مجموعاً ۷۲۸ میلیارد تومان خسارت تنها در رشته اتومبیل پرداخت شده است.
دکتر ابراهیم کاردگر در نشست خبری موفقیت های به دست آمده را حاصل توانمندی پرسنل و شبکه فروش شرکت بیمه آسیا دانست و اظهار داشت: در یکسال گذشته توانسته‌ایم با کمک کارکنان زحمتکش شرکت به موفقیت‌های خوبی دست پیدا کنیم.
نایب رئیس هیات مدیره با بیان این‌که در سال ۹۲ در حوزه پرسنلی با نگاه ارتقای جایگاه سرمایه انسانی توانستیم طرح طبقه بندی مشاغل را در کمتر از شش ماه عملیاتی کنیم، اظهار کرد: نتایج نهایی این طرح در ۲۰ اسفند سال گذشته دیده شد که تحول جدی در بیمه آسیا و افزایش انگیزه کار ایجاد کرد.
مدیر عامل بیمه آسیا یکی از برنامه‌های مورد تاکید بیمه آسیا در سال ۱۳۹۳ را حسابرسی و کنترل و نظارت داخلی عنوان کرد و گفت: ‌تاکید داریم که کنترل و نظارت درون مجموعه به صورت دقیق و صحیح انجام شود. بنابراین امسال را سال حسابرسی و کنترل داخلی نامیدیم و همایشی نیز با این موضوع بیست و یکم مهرماه امسال با حضور مدیران ستادی در استان گلستان برگزار می‌شود.
دکتر کاردگر در خصوص دلیل کم بودن سهم بیمه‌های زندگی در پرتفوی بیمه آسیا گفت: با توجه به شرایط اقتصادی بیمه عمر جذابیت چندانی برای خریداران ندارد، با این وجود فروش ما در رشته بیمه‌های عمر و پس انداز هم رشد داشته است. در همین راستا کارگروهی با هدف گسترش فروش بیمه های عمر و پس انداز و آموزش شبکه فروش با کمک نمایندگان فعال تشکیل داده ایم.
مدیر عامل بیمه آسیا تصریح کرد: باید در کشور به سمتی برویم که بیمه های عمر به عنوان یکی از تامین کننده های اقتصادی مطرح شوند. به عبارت دیگر باید بیمه‌های زندگی به اقتصاد کلان وصل شده و جایگاه خود را در تامین مالی اقتصاد پیدا کند که این امر خود موجب گسترش بیمه‌های غیر زندگی هم خواهد شد.
نایب رئیس هیات مدیره بیمه آسیا با بیان این‌که ۱۰ درصد از سرمایه دنیا در دست بیمه‌گران بیمه زندگی است، از افزایش حجم سپرده گذاری بیمه آسیا نزد بانک‌ها به حدود ۵۰۰ میلیارد تومان خبر دادو اظهار داشت: در شش ماه گذشته، حجم سپرده گذاری بیمه آسیا ۱۵۰ میلیارد تومان افزایش یافته است.
دکتر کاردگر درباره چگونگی فعالیت این شرکت در حوزه بیمه‌های اتکایی گفت: بیمه مرکزی هر سال سقف فعالیت اتکایی هر یک از شرکت های بیمه را با توجه به سرمایه و توانگری مالی تعیین می‌کند و بیمه آسیا هم در حوزه اتکایی اعم از واگذاری و وصولی فعالیت مناسبی دارد.
مدیر عامل بیمه آسیا افزود:‌ همچنین گروهی متشکل از شرکت‌های بزرگ بیمه‌ای کشور برای مقابله با تحریم ها تشکیل شده که در آن گروه هم جزء شرکت‌های بیمه ای فعال هستیم.
    روابط عمومی بیمه آسیا