ورود / نام نویسی
منوی دسته بندی

ساعت هوشمند ، فرصتی برای آینده صنعت بیمه

 

این تکنولوژی های پوشیدنی هرچند هنوز در دوران نوزادی به سر می برند اما فرآیند مورد توجه قرار گرفتن آنان توسط صاحبان تجارت ها و مشتریان متوسط آغاز شده است؛ مانند ساعت ساخته شده توسط شرکت “اپل” که قرار است در اوایل سال ۲۰۱۵ میلادی به بازار عرضه شود.

آخرین تحقیق انجام شده نشان می دهد که صاحبان صنایع و تجارت ها بر این باورند که تکنولوژی های پوشیدنی در آینده نیاز اصلی مشتریانشان است.

به نقل از لایو اینشورنس، صنعت بیمه همواره بخش حیاتی برای صنایع بزرگ بوده است تا دارایی های ریسک پذیر، تجهیزات ارتباطی، اهداف بی پایان تجارت ها را تحت پوشش خود قرار دهد.

طبق آخرین تحقیق انجام شده توسط لایو اینشورنس، وقتی سخن از تکنولوژی های هوشمند به میان می آید گجت های پوشیدنی در آینده نه چندان دور در اولویت قرار می گیرد. از سوی دیگر، افراد حرفه ای فعال در نمایندگی ها، کارگزاران و صاحبان نمایندگی ها بر این باورند که ساعت های هوشمند در آینده نه تنها نیاز مشتریانشان را تامین می کند، بلکه یکی از ابزارهای است که نیاز و خواسته ای آنان را در آینده نه چندان دور برآورده می کند.

گجت های پوشیدنی؛ این عبارتی است که شاید تا همین چند سال قبل اگر آن را می‌ شنیدیم، قطعا نمی ‌توانستیم تصوری خیلی شبیه امروز از آن داشته باشیم، دنیایی که دیگر عینک هوشمند گوگل را دارد که شاید واقعا بسیار نوآورانه تر از تکنولوژی فعلی به نظر برسد، یا نوع ملموس‌ تر این تکنولوژی را بتوان در ساعت‌ های هوشمند رنگارنگ امروزی دید. شاید بتوان اولین گجت پوشیدنی را ساعت ماشین حساب دار دانست که در دهه ۱۹۸۰ معرفی شد. این ابداع باعث شد که به مرور این تصور ایجاد شود که می ‌توان ابزارهای الکترونیک را به سمت یکپارچه شدن با پوشاک برد. البته اجرا کردن چنین دیدگاهی خیلی سریع پیش نرفت چون هنوز زیرساخت‌ های لازم برای آن وجود نداشت.

این تکنولوژی های پوشیدنی هرچند هنوز در دوران نوزادی به سر می برند اما فرآیند مورد توجه قرار گرفتن آنان توسط صاحبان تجارت ها و مشتریان متوسط آغاز شده است؛ مانند ساعت ساخته شده توسط شرکت “اپل” که قرار است در اوایل سال ۲۰۱۵ میلادی به بازار عرضه شود.

اکنون مردم جهان بیش از گذشته از وجود چنین گجت های آگاه شده اند و انتظار می رود به زودی از آنان استفاده شود و بازار چنین گجت های در آینده بسیار پویا خواهد شد. به گفته “دان شرمن” یکی از کارگزاران بیمه، کاملا مشخص است چرا ساعت های هوشمند مورد توجه قرار گرفته اند. اگر به ساعت اپل نگاه کنید متوجه می شوید که این ساعت بزرگتر از گوشی های هوشمند این شرکت است. این مزیت باعث می شوند که تجار از آن به خوی استقبال کنند.

پس از معرفی و عرضه نخستین ساعت هوشمند سونی (Smart Watch 1) و انتقادات و ایراداتی که به آن وارد شد، ساعت هوشمند دوم سونی موسوم به “SW2” در اواخر سپتامبر ۲۰۱۳ معرفی شد. این ساعت، با موبایل ‌ها و تبلت های دارای اندروید ۴٫۰ و بالاتر از آن همگام سازی می ‌شود که این یکی از مزیت ‌های ساعت هوشمند سونی است، چرا که ساعت‌ های هوشمند سامسونگ در حال حاضر تنها با موبایل‌ ها و تبلت های رده بالای سامسونگ همگام سازی می ‌شود. در مجموع، SW2 یک ابزار دوست داشتنی است که می ‌تواند به خوبی مکمل یک گوشی هوشمند باشد و باعث شود با آسانی هرچه بیشتر با گوشی هوشمند خود تعامل برقرار کنید. طراحی زیبای آن در دست بسیار خاص به نظر برسد.

در این گزارش آمده است که ساعت های هوشمند کاربردهای مختلفی دارند و می توانند نیازهای افراد را برآورده کنند. با استفاده از این ساعت ها می توان از تماس های گرفته شده مطلع شد، متن های نوشتاری دریافت کرد و قرارهای کاری را تنظیم کرد. در جدیدترین مدل های به بازار آمده، افراد می تواند با استفاده از ساعت های هوشمند در اینترنت جست و جو کنند و برای یکدیگر پیام و یا متن بفرستند.

هرچند که منتقدان این تکنولوژی می گویند که این ساعت ها بسیار کوچک هستند و نمی توان از آنان به صورت کاربردی استفاده کرد. همچنین استفاده از آنان به ویژه برای زنان بسیار زشت است چرا که زنان مچ های ظریف دارند و این ساعت ها این ظرافت را از بین می برد.

در نظرسنجی انجام شده توسط لایو اینشورنس مشخص شده که ۳۶٫۵ درصد از افراد حاضر ترجیح می دهند از ساعت های هوشمند استفاده کنند. این در حالی است که ۲۴٫۷ درصد ترجیح می دهند از لب تاپ هایشان بهره ببرند و ۲۳٫۲ درصد نیز خواهان استفاده از گوشی های هوشمند هستند. همچنین کمتر از دو درصد نیز استفاده از عینک های هوشمند را بر دیگر تجهیزات ترجیح می دهند.

  آیین