ورود / نام نویسی
منوی دسته بندی

سامانه سنهاب، اعمال نظارت بیمه مرکزی را آنلاین کرد

سامانه سنهاب، اعمال نظارت بیمه مرکزی را آنلاین کرد
     
بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران در راستای اعمال نظارت بر شرکت های بیمه با راه اندازی سامانه نظارت و هدایت الکترونیکی بیمه( سنهاب) فعالیت بیمه گری آنها را به صورت آنلاین رصد می کند.
 

اداره کل فناوری و اطلاعات اعلام کرد در راستای توسعه سامانه سنهاب  فاز شناسایی شاخص های نظارتی بیمه مرکزی آغاز و پس از بررسی های به عمل آمده، شاخص های نظارت مالی، فنی، شبکه فروش و رسیدگی به شکایات نهایی شد.
بر اساس این گزارش، پیرو تهیه شاخص های نظارتی و با هدف نظارت دقیق، سامانه های ثبت اطلاعات قبول شدگان آزمون جامع نمایندگی، ثبت اطلاعات شبکه فروش، ثبت نام متقاضیان ارزیابی خسارت، رسیدگی به شکایات و زیر سیستم های نظارت مالی، اتکایی اختیاری، خودرو و ارتباط سامانه سنهاب با سیستم مکاتبات دیدگاه در سامانه سنهاب طراحی و راه اندازی شد.
همچنین از طریق این سامانه، بیمه مرکزی به عنوان مرکز میانی بصورت آنلاین به اطلاعات ناجا دسترسی یافته و شرکت های بیمه می توانند از طریق شماره پلاک یا شماره VIN خودرو و دریافت اطلاعات پشت و روی کارت خودرو، مبلغ تخلفات خودرو  و کروکی‌های تصادفات – تخلفات رانندگی و نمرات منفی و اصالت گواهینامه  را استعلام کنند.
سرویس ساها؛ سامانه احراز هویت اشخاص نیز از دیگر امکانات این سامانه به شمار می آید که در راستای گسترش تعامل سیستماتیک سازمانی و نیاز صنعت بیمه به احراز هویت اشخاص طراحی شد.
    اداره کل روابط عمومی بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران